Yhteystiedot

Juniori-Sapko ry:n hallitus kaudelle 2016-2017

Puheenjohtaja
Hannu Kurki 044-417 40 04 hankurki(@)gmail.com 
Varapuheenjohtaja
Mauri Vihavainen 040-6530929 mauri.vihavainen(@)finavia.fi
Sihteeri
Petri Teittinen 0400-672261 pete.teittinen(@)gmail.com
Jäsenet
B Janne Loikkanen 040-7303917 janne.loikkanen(@)gmail.com
C-01 Eeva Maria Viljanen 044-3049494 emvilj(@)gmail.com
C-02 Mika Kilpeläinen 050-5299058 mika.kilpelainen(@)hotmail.fi
D-03 Mauri Vihavainen 040-6530929 mauri.vihavainen(@)finavia.fi
D-04 Jyrki Uimonen 050-5988041, jyrki.uimonen(@)metsagroup.com
E-05 Mika Laine 040-5778287 mika.laine(@)sssoy.fi
E-06/F-07 Kalle Konsti 050-3588099 kallekonsti(@)hotmail.com

F-08 Mikko Pesonen 050-9100160 mikko.p.pesonen(@)gmail.com


Juniori-Sapko ry:n organisaation muut jäsenet

Valmennuspäällikkö
Jori Kokkonen 0440-796 641 jori.kokkonen(@)gmail.com
Taitovalmentaja 
Joni Kotilainen 040-5669998 kotilainenjoni(@)gmail.com
Varainhoitaja
Virpi Kurki 050-3073153 vaikurki(@)gmail.com
Sinetti seura -vastaava
Mika Kilpeläinen 050-5299058 mika.kilpelainen(@)hotmail.fi
Internet -vastaava
Janne Tiainen  044-783 4244, jannejt.tiainen@gmail.com

Joukkueiden valmennus ja organisaatio

Valmennuksesta ja siihen liittyvistä asioista päättää vastuuvalmentaja yhdessä valmennuspäällikön kanssa. Joukkueen hallinnollisissa ja taloudellisissa asioissa vanhempainkokous on ylin päättävä elin. Vanhempainkokous valitsee joukkueelle joukkueenjohtajan, huoltaja(t) ja muut tarvittavat toimihenkilöt.

Vanhempainryhmä toimeenpanee yhdessä joukkueenjohtajan kanssa varainhankinnan ja valvoo joukkueenjohtajan toimintaa.

Joukkueenjohtaja hoitaa käytännön toiminnan vanhempainkokouksessa sovittujen periaatteiden mukaisesti mm. budjetin ja toimintasuunnitelman.

Joukkue(et) toimivat osana Juniori-SaPKo ry:n seuraorganisaatiota ja ovat velvollisia noudattamaan seuran tekemiä päätöksiä.

Muutoin joukkueet toimivat itsenäisinä taloudellisina ja hallinnollisina yksikköinä.


(Huom. roskapostilevityksen välttämiseksi @ on korvattu (@), vaihda tilalle @ lähetyksen yhteydessä)


Kuvat

Sivujen ulkoasussa ja sisällössä käytetyt kuvat:

Pasi Hyvönen
Kuvamestari Savonlinna

Olavinkatu 23
57130 Savonlinna
p.0102810950/050-3060908
www.foto5kulma.fi